Menu
Koncert Transu

Koncert Transu

Kwietniowy koncert Zespoł...

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

No to jedziemy, poniżej z...

Artrosis na żywo

Artrosis na żywo

 Duże instrumentariu...

Koncert Artrosis

Koncert Artrosis

Artrosis – polski zespół ...

DAS MOON w pełni

DAS MOON w pełni

Klub Muzyczny „Kwinto” w ...

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

Najlepsi zwiadowcy Czarnej Dywizji

  • Napisane przez  kompania rozpoznawcza UW
  • Komentarze:DISQUS_COMMENTS
Najlepsi zwiadowcy Czarnej Dywizji

Przez dwa dni drużyny rozpoznawcze 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (11LDKPanc) rywalizowały o miano najlepszego pododdziału rozpoznawczego. Zwiadowcy kompanii rozpoznawczej Ułanów Wielkopolskich (krUW) po raz kolejny nie mieli sobie równych.


Podczas zawodów użyteczno-bojowych pododdziałów rozpoznawczych „Czarnej Dywizji" drużyna podporucznika Łukasza Dolińskiego, reprezentująca kompanię rozpoznawczą 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej (17WBZ) zdobyła mistrzowski tytuł.


W zawodach, które odbyły się na obiektach szkoleniowych Wielkopolskiej Brygady do rywalizacji stanęło 7 ośmioosobowych zespołów - trzy drużyny z 17 WBZ, oraz cztery z 10 Brygady Kawalerii Pancernej.
Rywalizacja rozpoczęła się od kierowania ogniem pododdziału w zasadzce, połączonego z biegiem w pełnym oporządzeniu na dystansie 3km. W tej konkurencji doskonałym wyszkoleniem sprawnościowym i strzeleckim wykazała się drużyna kompanii rozpoznawczej UW, która jako jedyna trafiła komplet celów, zwróciła najwięcej amunicji, a także uzyskała najlepszy czas biegu.
Kolejna konkurencja polegała na rozpoznaniu przez zwiadowców 20 sylwetek sprzętu bojowego i uzbrojenia armii innych państw na wyświetlanej prezentacji. Każda sylwetka ukazywała się na 10 sekund. Tutaj również bezkonkurencyjna okazała się drużyna z międzyrzeckiej kompanii. Każdy zwiadowca rozpoznał poprawnie co najmniej 18 sylwetek.


Drugi dzień zawodów rozpoczęły zmagania drużyn podczas obserwacji i wskazywania celów. Jest to zespołowa konkurencja, w której liczy się prawidłowy podział obowiązków, zgranie drużyny, oraz odpowiednie wyszkolenie. Drużyna kompanii rozpoznawczej UW, wskazała wszystkie ukryte na odległościach 300-600m cele, oraz z największą dokładnością określiła ich współrzędne, uzyskując ocenę 4,97.
Rywalizację zakończyło strzelanie na celność i skupienie na odległości 100m. Żołnierze musieli popisać się dokładnością, perfekcyjnym wyszkoleniem strzeleckim i umiejętnością przygotowania broni indywidualnej do strzelania. W tej konkurencji ponownie najlepszą okazała się drużyna z kompanii rozpoznawczej 17 WBZ.


Najlepszym pododdziałem rozpoznawczym 11 Dywizji Kawalerii Pancernej bezapelacyjnie została drużyna dowodzona przez podporucznika Łukasza Dolińskiego, reprezentująca kompanię rozpoznawczą 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Zwycięzcy otrzymali puchar ufundowany przez dowódcę „Czarnej Dywizji".


„Jestem dumny z mojej drużyny. Po raz kolejny zwiadowcy pokazali wolę walki, profesjonalizm, oraz pełne zaangażowanie zarówno podczas przygotowań, jak również podczas samych zawodów. To był wielki zaszczyt i przyjemność dowodzić chłopakami w składzie: plutonowy Dariusz Idczak, starszy kapral Damian Niedźwiecki, starszy kapral Marcin Rolla, starszy szeregowy Marcin Grajnert, starszy szeregowy Rafał Kieliszek, starszy szeregowy Przemysław Rosiak, szeregowy Krzysztof Golianek" – podkreślił podporucznik Łukasz Doliński.


Kompania rozpoznawcza UW odebrała również najwyższe wyróżnienie za obserwację i wykrywanie celów, a najlepszym strzelcem okazał się dowódca mistrzowskiej drużyny podporucznik Łukasz Doliński.
Zwycięzcy będą reprezentować 11DKPanc w zawodach użyteczno-bojowych drużyn rozpoznawczych na szczeblu Wojsk Lądowych, które odbędą się na przełomie maja i czerwca w Wędrzynie.

foto: chor. Lisiecki

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas