Menu
Koncert Transu

Koncert Transu

Kwietniowy koncert Zespoł...

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

No to jedziemy, poniżej z...

Artrosis na żywo

Artrosis na żywo

 Duże instrumentariu...

Koncert Artrosis

Koncert Artrosis

Artrosis – polski zespół ...

DAS MOON w pełni

DAS MOON w pełni

Klub Muzyczny „Kwinto” w ...

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

Żołnierze na Giełdzie Pracy

  • Napisane przez  mjr Robert Kamiński, M.F.-S.
  • Komentarze:DISQUS_COMMENTS
Żołnierze na Giełdzie Pracy

Żołnierze Cyfrowej Bryg@dy wzięli udział w spotkaniach informacyjnych dla uczniów szkół średnich zorganizowanych w Ostrzeszowie i Przygodzicach, w ramach Giełdy Pracy.

Spotkania przeznaczone były dla młodzieży ostatnich klas szkół średnich i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział blisko 260 uczniów, którzy wyrażali zainteresowanie wojskową służbą przygotowawczą i zawodową.

Pomysł udziału w Giełdzie Pracy zrodził się podczas udziału żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w IX Targach Edukacji i Pracy, które odbyły się w marcu br. W ich wyniku podjęto ustalenia z przedstawicielami Powiatowych Urzędów Pracy w Ostrzeszowie i Ostrowie Wielkopolskim dotyczące zaangażowania żołnierzy Wielkopolskiej Brygady w Giełdę Pracy.

Składające się z trzech części przedsięwzięcia przeprowadził mjr Robert Kamiński - Szef Sekcji personalnej Wielkopolskiej Brygady, wspierany przez przedstawicieli Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu i Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrzeszowie. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi informacjami dotyczącymi Wielkopolskiej Brygady jako potencjalnego pracodawcy, a także z możliwościami kształcenia w jednostkach szkolnictwa wojskowego oraz dostępnymi drogami w zakresie powołania do zawodowej służby wojskowej. Młodzież uzyskała odpowiedzi na wiele nurtujących pytań i wątpliwości dotyczących służby wojskowej.
W wyniku spotkań zorganizowanych w ramach Giełdy Pracy postanowiono podtrzymywać nawiązaną współpracę, a także prowadzić cyklicznie kolejne spotkania dla zbliżonego audytorium.

Całe przedsięwzięcie nie doszłoby do skutku, gdyby nie zaangażowanie i profesjonalne przygotowanie ze strony mgr Ewy Rycerskiej - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrzeszowie, mgr inż. Witolda Jakubczyka - Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Ostrzeszowie oraz mgr Tomasza Gulińskiego - Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach.

Kolejne spotkania z uczniami już w październiku. Zapraszamy.


Zdjęcia: PUP Ostrzeszów, Zespół Szkół nr 2 Ostrzeszów, 17 WBZ

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas