Menu
Koncert Transu

Koncert Transu

Kwietniowy koncert Zespoł...

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

No to jedziemy, poniżej z...

Artrosis na żywo

Artrosis na żywo

 Duże instrumentariu...

Koncert Artrosis

Koncert Artrosis

Artrosis – polski zespół ...

DAS MOON w pełni

DAS MOON w pełni

Klub Muzyczny „Kwinto” w ...

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

Dni Otwartych Koszar

  • Napisane przez  por. Martyna Fedro-Samojedny
  • Komentarze:DISQUS_COMMENTS
foto: st. szer. Łukasz Kermel foto: st. szer. Łukasz Kermel

Przejażdżka quadem, symulator Śnieżnik, pokaz sprzętu wojskowego, wspólne ognisko oraz konkurencje sportowe to atrakcje, które dla najmłodszych przygotowali żołnierze 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

Dla dzieci i młodzieży wszystko, co jest związane z wojskiem stanowi nie lada atrakcję. Dlatego też zrodził się pomysł, aby zorganizować dzień, w trakcie którego zainteresowani wojskowością będą mogli zapoznać się ze sprzętem i funkcjonowaniem brygady.

Głównymi organizatorami Dnia Otwartych Koszar byli Strzelcy Konni z 7. batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich, dowodzeni przez podpułkownika Rafała Miernika oraz Sekcja Wychowawcza Wielkopolskiej Brygady. Dodatkowo w organizację imprezy zaangażowali się ułani, artylerzyści, przeciwlotnicy, strażacy i medycy, którzy wystawili wiele atrakcyjnego sprzętu będącego na wyposażeniu Wielkopolskiej Brygady.

Przygotowane atrakcje nieco zmęczyły gości, ale przede wszystkim przysporzyły im wiele radości. Najdłuższa kolejka ustawiała się do przejażdżki quadem oraz zjazdu na linie. Każdy chciał poczuć wiatr we włosach. Strzelcy Konni mieli też sporo pracy z wykonaniem wojskowego maskowania. Dzieci chętnie korzystały z „żołnierskiego makijażu". Jak zwykle każdy chciał zapoznać się ze sprzętem, który został przygotowany specjalnie z tej okazji. Dzieciaki wchodziły do Rosomaka i do armatohaubicy DANA oraz podziwiały broń strzelecką, która jest na wyposażeniu brygady. Wiele zainteresowania wzbudził także symulator jazdy przywieziony przez wędrzyńską Żandarmerię Wojskową.

Strzelcy Konni sprawili nie lada niespodziankę podopiecznym sulęcińskiego Domu Dziecka, z którymi od dłuższego czasu współpracują. Z okazji zbliżającego się Dania Dziecka żołnierze przekazali dla swoich małych przyjaciół trampolinę, która została ufundowana z żołnierskich datków.

Podczas Dnia Otwartych Koszar Wielkopolską Brygadę odwiedziło ponad 200 osób z zaprzyjaźnionych placówek oświatowych. Mimo niepogody, dzieciom towarzyszyły dobre humory, a żołnierska grochówka i ognisko podkręciły i tak gorącą atmosferę.

 

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas