Menu
Koncert Transu

Koncert Transu

Kwietniowy koncert Zespoł...

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

No to jedziemy, poniżej z...

Artrosis na żywo

Artrosis na żywo

 Duże instrumentariu...

Koncert Artrosis

Koncert Artrosis

Artrosis – polski zespół ...

DAS MOON w pełni

DAS MOON w pełni

Klub Muzyczny „Kwinto” w ...

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

Pożegnanie Pierwszego Podoficera

  • Napisane przez  por. Martyna Fedro-Samojedny
  • Komentarze:DISQUS_COMMENTS
foto: st. szer. Łukasz Kermel foto: st. szer. Łukasz Kermel

Starszy chorąży sztabowy Andrzej Woltmann, Pomocnik Dowódcy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej do spraw Podoficerów pożegnał się z żołnierzami brygady.

Uroczyste pożegnanie odbyło się na placu apelowym w Międzyrzeczu w obecności generała brygady Rajmunda T. Andrzejczaka, kompanii honorowej, sztandaru 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej (17 WBZ), a także żołnierzy.

„Dziś żegnamy starszego chorążego sztabowego Andrzeja Woltmanna, Pierwszego Podoficera Wielkopolskiej Brygady– podoficera najwyższej próby. Andrzej jest osobą, która codziennie mnie motywowała i wspierała każdą decyzję. Od pierwszego dnia naszej wspólnej służby doskonale rozumiał mój zamiar i od razu przekształcał go w czyn. Stawiam wam go za wzór. Niech jego działalność i dokonania dla tej brygady będą dla was motywacją. Chciałbym, żebyśmy jeszcze spotkali się na żołnierskim szlaku. Andrzej po żołniersku Ci dziękuję" – pożegnał swojego podwładnego gen. bryg. Rajmund T. Andrzejczak.

St. chor. sztab. Woltmann odchodzi z Wielkopolskiej Brygady, aby podjąć studia w Akademii Podoficerów w Stanach Zjednoczonych. Jak podkreślił Dowódca 17 WBZ, na takie studia zasługują tylko najlepsi.

„Ciężko jest mówić w takiej chwili. Jestem dumny, że mogłem służyć w brygadzie, w której my podoficerowie jesteśmy dla oficerów nie tylko wsparciem, ale przede wszystkim partnerami. Dziękuję za te wszystkie lata wspólnej służby" – powiedział na pożegnanie st. chor. sztab. Woltamnn.

Obowiązki Pomocnika Dowódcy 17 WBZ do spraw Podoficerów obejmie starszy chorąży Maciej Nisiewicz. Jak podkreślił Dowódca Wielkopolskiej Brygady czeka go trudne zadanie, aby kontynuować dzieło chorążego Woltmanna i poprowadzić korpus podoficerski do kolejnych sukcesów.

* * *

St. chor. sztab. Andrzej Woltmann - W 1996 roku ukończył Szkołę Chorążych Wojsk Łączności w Legnicy, a następnie rozpoczął służbę w 4 Lubuskiej Dywizji Zmechanizowanej (4LDZ) na stanowisku pomocnika dowódcy plutonu wozów dowodzenia w Krośnie Odrzańskim. W 1997 roku w czasie powodzi stulecia uczestniczył w akcji niesienia pomocy okolicznej ludności i utrzymania wałów przeciwpowodziowych. Od 1998 roku pełnił obowiązki dowódcy plutonu dowodzenia.

W 2001 roku rozpoczął służbę w 17. Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej na stanowisku pomocnika dowódcy plutonu w batalionie szkolnym. Od 2002 do 2011 roku pełnił obowiązki na stanowiskach dowódczych w batalionie dowodzenia Strzelców Wielkopolskich 17WBZ. Podczas służby ukończył wiele kursów specjalistycznych i uzyskał pozwolenia na obsługę specjalistycznego sprzętu łączności cyfrowej.
W 2004 roku służył, w ramach II zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Iraku, w składzie kompanii rozpoznawczej rozmieszczonej w Karbali.

14 sierpnia 2006 roku wyróżniony został wpisem do Księgi Honorowej Ministra Obrony Narodowej za zasługi dla obronności kraju.
W 2007 roku po raz drugi uczestniczył w VIII zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Iraku.

W 2008 roku ukończył Warrior Leader Course w 7th Army Noncommissioned Officer Academy Grafenwoehr w Niemczech, a następnie Basic Noncommissioned Officer Course w Toruniu. Ten ostatni organizowany był przez 2nd GS BN,129th Regiment USA. W 2009 roku brał udział w specjalistycznym szkoleniu w Defence Language Institude w Lackland w Stanach Zjednoczonych oraz Advanced Leaders Course dla podoficerów piechoty w Fort Benning w Georgii. W tym samym roku uczestniczył w kursie dla Pomocników Dowódców ds. Podoficerów – US PL Sergeant Major Course.

W 2011 roku służył w ramach IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Afganistanu na stanowisku dowódcy sekcji łączności.

W 2011 roku objął obowiązki Pomocnika Dowódcy ds. Podoficerów. Usilnie działał na korzyść korpusu podoficerów i szeregowych tak, aby tym, którzy na to zasługują, zapewnić szerokie spectrum rozwoju. Uruchomił w brygadzie nieetatowy podoficerski łańcuch wsparcia dowodzenia oraz program punktowy dla szeregowych i podoficerów.

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas