Menu
Koncert Transu

Koncert Transu

Kwietniowy koncert Zespoł...

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

No to jedziemy, poniżej z...

Artrosis na żywo

Artrosis na żywo

 Duże instrumentariu...

Koncert Artrosis

Koncert Artrosis

Artrosis – polski zespół ...

DAS MOON w pełni

DAS MOON w pełni

Klub Muzyczny „Kwinto” w ...

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

17 WBZ odwiedza nadmorski poligon

  • Napisane przez  por. Arkadiusz Guzewicz
  • Komentarze:DISQUS_COMMENTS
foto: archiwum 1 kpzmot foto: archiwum 1 kpzmot

W pierwszym półroczy 2014 roku, żołnierze 1 kompanii 1 batalionu piechoty zmotoryzowanej Ziemi Rzeszowskiej (1 kpzmot 1 bpzmot ZRz) szkolili się w terenie równinnym, górzystym i lesistym. Teraz przyszedł czas na nadmorskie ćwiczenia.

Już od tygodnia żołnierze 1 kpzmot szkolą się ramach ćwiczenia taktyczno – specjalnego JENOT-14, które realizowane jest na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce. Ćwiczenie zostało poprzedzone szkoleniem poligonowym, w którym oprócz żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej wzięły także udział pododdziały z 4 Zielonogórskiego pułku przeciwlotniczego i 8 Koszalińskiego pułku przeciwlotniczego.

„W trakcie czerwcowego poligonu zamierzam szkolić kompanię z tematów związanych z obroną wybrzeża i desantowaniem z morza. Finałem będzie ćwiczenie w kierowaniu ogniem kompanią, kiedy to żołnierze będą prowadzić ogień do celów znajdujących się na morzu" - tłumaczy kapitan Przemysław Beczek, dowódca 1kpzmot. Szkolenie na poligonie w Ustce, ze względu na specyficzny teren, daje niebywałą okazję do zrealizowania tematów, których nie sposób odbyć na poligonach, na których z reguły ćwiczą zmotoryzowani.

Żołnierze nie kryją zadowolenia ze szkolenia w odmiennych warunkach. „Nasi żołnierze wykazują bardzo duże zaangażowanie w podczas realizowanych zadań. Duży entuzjazm szkoleniowy jaki przejawiają daje nam motywację do organizowania kolejnych szkoleń, w niewykorzystywanych przez pododdziały zmotoryzowane Wielkopolskiej Brygady obiektach poligonowych" - podsumowała porucznik Justyna Boryca, zastępca dowódcy 1 kpzmot.

Wraz z żołnierzami 1 kpzmot swoje umiejętności szlifują załogi z 3 kpzmot oraz drużyna rozpoznawcza z kompanii dowodzenia 1 bpzmot ZRz.

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas