×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /emiedzyrzecz2/images/gallery/2014/wieczornazamku.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/gallery/2014/wieczornazamku
Menu
Koncert Transu

Koncert Transu

Kwietniowy koncert Zespoł...

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

No to jedziemy, poniżej z...

Artrosis na żywo

Artrosis na żywo

 Duże instrumentariu...

Koncert Artrosis

Koncert Artrosis

Artrosis – polski zespół ...

DAS MOON w pełni

DAS MOON w pełni

Klub Muzyczny „Kwinto” w ...

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

Damy czadu - Zamek z Werwą

  • Napisane przez  Iwona Wróblak
  • Komentarze:DISQUS_COMMENTS
Damy czadu - Zamek z Werwą

VI Biesiada z „Werwą" (Stanisław Pilipczuk, Weronika Nowak i Waldemar Kozielewski). Muzyka wcale nie zupełnie pop, jak się przekonaliśmy, grają też stylowe ballady. Potencjał obiecujący, zgrany duet wokalny – Waldek (z gitarą) i Weronika, i Staś na klawiszach. Czy dostoją polu dziejącym się dzisiaj koncertom, m.in. „Braci"?

Nie jest tak źle, zwłaszcza dla ludzi zainteresowanych nie tylko muzyką, chociaż tej też będzie sporo. Dla grupy wychodzącej z inicjatywą to pierwsze spotkanie tematyczne. Wymienić poglądy – na temat międzyrzeckiego sportu; dostępności miejsca jego uprawiania, warunków, pomysłów, jak zmienić sytuację dostępu do możliwości uprawiania sportu przez młodzież i amatorów. Porozmawiać o ramach tej współpracy na szczeblu gminnym, Remigiusz Lorenz – w-ce starosta Powiatu, słucha przybyłych na spotkanie szkoleniowców, czy ich uwagi i sugestie można zrealizować? Konkretnie – jak to wygląda – od strony prawnej?

Chodzi o system zarządzania, mamy nadzieję, że bliskiej. Menedżerski, jak to się nazywa, nowoczesny. Zadaniowość. Są gotowe rozwiązania, już w sąsiednich jednostkach administracyjnych funkcjonujące – podawane są przykłady... Nie - odgórnego sterowania przez jednoosobowe kierownictwo, gdzie głos mają mieć działacze społeczni, nie tylko osoby zatrudnione na etacie, chodzi o system funkcjonowania sfer działalności publicznej, zagwarantowany procent funduszy na poszczególne rodzaje tej działalności, o charakterze nie-uznaniowym... Na razie jest mowa o sporcie, ja myślę w tym aspekcie o kulturze międzyrzeckiej. Organizacjach pozarządowych i ludziach działających non profit od lat – stworzyć im prawne i finansowe możliwości działania! To postulat dawno zgłaszany, może zbyt cicho...
Klub Biegacza. Jak ktoś mówi – najważniejszym sprzętem, jakiego potrzebują, są trampki... resztę sami sponsorują. To miał być żart, ale nie zupełnie tak jest. To nie są małe koszty – strój, buty sportowe...

Pierwsi tancerze na parkiecie, czyli skąpanym w zapadającym zmroku międzyrzeckim dziedzińcu zamkowym. Szkoleniowcy, nauczyciele wychowania fizycznego, także ci poza systemem szkolnym. Muzyka zbliża, to zresztą małe miasto, znamy się wszyscy, czas coś zrobić razem...

Jakie są sugestie? Notuję. Dostęp do obiektów sportowych dla działaczy społecznych powinien być darmowy. Trzeba sprecyzować zadania osoby, która powinna pełnić rolę menedżera sportu, koordynatora, z jego osobistą odpowiedzialnością i kontrolą społeczną nad wykonywaniem przez nią tej funkcji. Przeznaczy się na tę działalność, na określonych zasadach (stały określony) procent dochodów gminy, trzeba by to uporządkować... Tenis stołowy, tenis ziemny, piłka nożna, siatkówka, etc. poza podziałami (politycznymi...). Czy to marzenie??? Systemowe rozwiązania. Może – taka jest propozycja - stworzenie Rady Sportu, organu z umocowaniem prawnym.
„Werwa" śpiewa piosenkę Kamila Bednarka, wykonawcy młodego pokolenia– A jak nie my, to kto? Bardzo aktualnie brzmi... Dzieją się w przerwach między piosenkami konkursy – ulubiony: z połykaniem cytryny, którą trzeba z męstwem zjeść śpiewając jednocześnie piosenkę.

Sprawa Mirki Górnej z Pszczewa, dziewczyny chorej na Rdzeniowy Zanik Mięśni (SMA) i Zbiórki Publicznej na jej leczenie komórkami macierzystymi w szpitalu w New Delhi w Indiach znalazła swoje miejsce na festynie. Każde takie spotkanie, i wszystkie inne, mogą być okazją do pomocy dla Mirki, zwłaszcza że choroba postępuje i czas na zebranie koniecznych funduszy się kończy. Nie dorabia się tu do tego ideologii... Trzeba po prostu zebrać te pieniądze, bo dziewczyna dzięki temu leczeniu ma ogromną, 80 % szansę na wydatną poprawę swego stanu zdrowia. Podajemy numer konta, na który można, bardzo prosimy o to, wpłacać darowiznę:

Fundacja Avalon, Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82/1, 04-620 Warszawa.

Numer konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001. Tytuł wpłaty: Mirosława Górna, Górna 607.

I dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory wnieśli swój wkład w zbiórkę funduszy na leczenie, czy to w formie pracy jako wolontariusze, czy też zakupu cegiełki lub bezpośrednio wrzucili swój grosz do (oznakowanej) puszki. Potrzebna kwota jest niebagatelna, wynosi 30.000 dolarów, przekracza możliwości finansowe Mirki Górnej.

{gallery}2014/wieczornazamku{/gallery}

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas