Notice: Undefined variable: GK_TEMPLATE_MODULE_STYLES in /emiedzyrzecz2/templates/gk_news/component.php on line 22
emiedzyrzecz.pl | Strona Międzyrzecza - Grzegorz Halama i Krzysztof Kamyszek
Logo
Wydrukuj tę stronę

Grzegorz Halama i Krzysztof Kamyszek

Grzegorz Halama i Krzysztof Kamyszek

Pierwszy raz w tym roku kabaretowe zacięcia na scenie. Stand-up w Klubie Muzycznym „Kwinto”. Duet Krzysztof Kamyszek i Grzegorz Halama – w nowym programie. Dużo dobrej rozrywki, zdrowego śmiechu, inteligentnych tekstów.

Humor na żywo. W stand-up tematem może być wszystko dosłownie. To obrazki z życia bez koturnu, fałszu i poprawności obyczajowej czy politycznej. Nazwanie rzeczy i zjawisk po imieniu jest czasami potrzebne. Śmiać się można (i trzeba) ze wszystkiego, co obrosło niedomówieniami czy kłamstwem.

Kamyszek (bardzo starannie przemyślany scenariusz wystąpienia) obrał sobie za punkt stand-up’owego siedzenia na przykład horyzont obserwacji zawodowych aptekarza w jego miejscu pracy. Co tam sprzedaje, komu i po co? Nieśmiertelny temat – niebieska tabletka szczęścia dla mężczyzn-viagra też się pojawia, także mąż wracający do domu w stanie tzw. mocno wskazującym, z jego próbami małżeńskiej konwersacji. Kamyszek potrafi wymyśleć też coś zupełnie nowego, tematów nie brakuje, jest się z czego śmiać, świat jest pełen reklam, szczególnie bankowych i kredytów przez nie oferowanych, są tzw. „frankowicze” czyli ci, którzy chcieli zarobić na różnicy walut, oszukać bank… Świat radosnej twórczości pisarskiej na opakowaniach produktów spożywczych, informujący o ich składzie. Także wszystko czym żywi się popkultura i polskie media bulwarowe; dziecko księżniczki Kate, czyli celebrowanie dla celebracji jako takiej, angielska etykieta… za czasów słusznie minionych nie było tak nieprzebranego zapasu tematów.

Stand-up czyli dosłowność.

Halama czyli gra aktorska ponad wszystko. W gagach w treści połowa słów i tyle samo gestów, mimiki twarzy… Ale teksty – jak sam mówi, też chce, by były o czymś ważnym. Halama jest aktorem. Ludzie przychodzą na niego, żeby patrzeć, nie tylko słuchać. To urodzony komik. Na występach na żywo jeszcze zyskuje, jak wszyscy dobrzy artyści.

Pośmialiśmy się mocno, długo i zdrowo. To cenne.

Copyright 2016 © emiedzyrzecz.pl All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone