Menu
Koncert Transu

Koncert Transu

Kwietniowy koncert Zespoł...

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

No to jedziemy, poniżej z...

Artrosis na żywo

Artrosis na żywo

 Duże instrumentariu...

Koncert Artrosis

Koncert Artrosis

Artrosis – polski zespół ...

DAS MOON w pełni

DAS MOON w pełni

Klub Muzyczny „Kwinto” w ...

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

Pot przelany za medale i puchary na ROLAND GARROS w Międzyrzeczu !!!

Pot przelany za medale i puchary na ROLAND GARROS w Międzyrzeczu !!!

Tenis – co by nie mówić – to zawsze pot, a czasem także krew (kto sobie nie otarł do „żywego” skóry na stopie lub kciuku ?)  i łzy (jeśli z radości po zwycięstwie, to tylko pozazdrościć). Wysiłek nie musi jednak mieć smaku soli. Jeśli o tytuł Mistrzów Roland Garros walczą „Dziubaski” – to wszystko musi być na słodko.


Tak właśnie było w sobotę 19.07.2014, kiedy w samo południe na kortach zgłosiła się najmłodsza grupa uczestników. Kategoria niebieska – (Piotruś Stach 3,5 roku, Helenka Stach, Piotruś Grobelny, Remik Biłous, Jeremiasz Topolewski) walczyła z 36 stopniowym upałem, w konkursach  celności, szybkości, by w końcu rozegrać 1 seta rzucanki i 1 seta tie breaka. Cała dzielna „piątka” otrzymała ZŁOTE MEDALE, dyplomy, gadżety, maskotki oraz słodkie przekąski.


W kategorii Tenis 10 – grupa pomarańczowa - rywalizowało 4 śmiałków: Janek Bielewicz- Dubiec, Marcin Milewski, Róża Trochanowska i Diana Fiedorowicz. Wszystkie swoje mecze wygrał Janek i to on został Mistrzem Roland Garros 2014. O miejscu drugim decydowały małe punkty, ponieważ każdy zanotował 1 porażkę. Najlepszy bilans miała Róża Trochanowska i ona została v-ce Mistrzynią Roland Garros. Natomiast w grze o 3 miejsce organizator musiał zarządzić „małą dogrywkę”. Ostatecznie Marcin Milewski wygrał z Dianą Fiedorowicz 5/3 i to jemu przypadł brązowy medal.


Grupa „Skrzatów” to dominacja młodego, gniewnego i głodnego sukcesu Jędrka Klimaszewskiego z Międzyrzecza. Od długiego czasu „zmorą” Jędrka był Mateusz Runge, z którym jeszcze nie wygrał. Ciężką pracą na korcie, determinacją i zaangażowaniem w treningach cel swój osiągnął. Wygrał wszystkie swoje mecze z: Dawidem Urbanem 6/2, Jędrkiem Pacek 6/3, Danielem Suyunc  6/3 i z samym Mistrzem A.O. 7/5. Wniebowzięty Jędrek Klimaszewski odebrał upragniony puchar i został Mistrzem Roland Garros 2014!!!

Grupa Młodzików pod nieobecność chłopaków ułożyła się pod dyktando dziewcząt. W turnieju udział wzięły: Julia Górnicka, Weronika Darowska, Emilia Bielewicz - Dubiec, Maja Trochanowska i Dominika Musiałowska. Mistrzynią Roland Garros została Julia Górnicka, która wygrała wszystkie swoje mecze 6/4. Drugie miejsce zajęła Dominika Musiałowska, a trzecie Emilia Bielewicz - Dubiec. Bardzo dobrze radziła sobie Maja Trochanowska, która po raz pierwszy zagrała w tak poważnej imprezie i ostatecznie zajęła 4 miejsce.


Grupa najstarsza liczyła  4 graczy: Marek Martynowicz, Krzysztof Pietrończyk, Mikołaj Rękoś  i Alicja Topolewska.
Do przełamania jeden krok miała Alicja - „mistrzyni tie breaków”, która zmierzyła się w grze finałowej z Mikołajem Rękosiem ulegając starszemu 6/7 6/7. O tej młodej obiecującej Młodziczce z pewnością jeszcze będzie głośno !!!


Wielki – Mały Roland Garros w Międzyrzeczu rozegrany i zaliczony na „6”.
STZ dziękuje uczestnikom za udział w turnieju, Stowarzyszeniu MOSiW za udostępnienie kortów.
Jednocześnie przypomina o kolejnym turnieju 02.08.2014, kiedy z czerwonych kortów przeniesiemy się na zielony WIMBEDON !!!

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z imprezyźródło: miedzyrzeckiteniss.dbv.pl

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas